Szkoła Podstawowa nr 34
w Katowicach im. Mikołaja Kopernika

Jako Wilijo, taki cołki rok - kolędy z Katowic

W piątek, 8. grudnia, w Bazylice Ojców Franciszkanów w Panewnikach, nasz zespół ,, Mali Ligocianie" wziął udział w koncercie ,,Jako Wilijo, taki cołki rok - kolędy z Katowic." Koncert będzie emitowany 24. grudnia o godz. 20.20 przez TVP1. Na widowni był Prezydent Andrzej Duda z małżonką, przedstawiciele Rządu, władze miasta Katowice z Prezydentem Marcinem Krupą. Na scenie mogliśmy zobaczyć plejadę gwiazd polskich: Marylę Rodowicz (tego dnia obchodziła urodziny), Magdę Steczkowską, Margaret, Sylwię Grzeszczak, Rafała Brzozowskiego, zespół Pectus i innych.
Po skończonym koncercie, Prezydent spotkał się z zespołem.

Po jednodniowym wypoczynku , 10. grudnia, zespół Mali Ligocianie wystąpił na katowickim Rynku, na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Pomimo zimna rozgrzali i zachęcili do śpiewania zgromadzoną publiczność, wśród której była pani Janina Dygacz, wdowa po profesorze Adolfie Dygaczu (zapisywał dawne, śląskie pieśni). Małym Ligociokom i towarzyszącemu im Kołu Miłośników Pieśni Śląskiej, akompaniował również Mały Ligocianin- Dominik Dejneko z klasy 5.

Małych Ligocian czeka jeszcze występ w chorzowskim Skansenie 17. grudnia, gdzie będzie można zobaczyć spektakl o Świętach Bożego Narodzenia na Śląsku.(m-a.n)Galeria zdjęć :

fot. Grzegorz Jakubowski - Fotograf Kancelarii Prezydenta RP

<-- powrót