Szkoła Podstawowa nr 34
w Katowicach im. Mikołaja Kopernika

Ojczyzna - to wielkie słowo!

Święto Niepodległości to dzień radosny i spontaniczny! Do przygotowania uroczystości związanej z obchodami Święta Niepodległości zostali zatem zaproszeni wszyscy uczniowie naszej szkoły. Klasowy przydział zadań to okazja do integracji treści różnych dziedzin wiedzy: historycznej, polonistycznej, plastyczno-muzycznej i wychowawczej.
Wcielając się w role artystów z różnych dziedzin, uczniowie zaangażowali się w dekorację sal lekcyjnych, recytację wierszy, śpiew pieśni patriotycznych czy prezentacje multimedialne.

Natomiast 10 listopada uczniowie klasy 4b i 5b przygotowali montaż słowno-muzyczny wzbogacony prezentacją multimedialną. Sięgając po reprodukcje obrazów historycznych oraz zdjęcia dokumentujące wydarzenia z XX wieku, opatrzone zwięzłym komentarzem na tle zmiennej w tempie i nastroju muzyki, przedstawili skrótowo burzliwe dzieje Polski aż do momentu odzyskania niepodległości. Motywem przewodnim był śpiew pieśni patriotycznych z towarzyszeniem chóru szkolnego zakończony wykonaniem hymnu państwowego.

Galeria zdjęć :<-- powrót