Szkoła Podstawowa nr 34
w Katowicach im. Mikołaja Kopernika

WITAMY NA NASZEJ STRONIE

WYCIECZKA NA PRZEGIBEK

Wycieczką do Rycerki Górnej, a następnie przez Bendoszkę na Przegibek rozpoczęliśmy tegoroczną działalność koła turystyki górskiej „Beskidtrek”. Ponad 80 uczniów, 10 nauczycieli i 6 rodziców spędziło sobotni dzień na wycieczce w górach. Najliczniejszą grupą byli uczniowie klas pierwszych, a wśród nich ponad 30 sześciolatków. Nasi przewodnicy górscy: pani Aldona i pan Radek, prowadząc nas szlakiem na Przegibek, opowiadali nam ciekawostki o roślinach i zwierzętach leśnych tego regionu. Na szczycie czekało nas wiele atrakcji: plac zabaw, rozległa polana oraz ognisko, na którym nasi przewodnicy piekli dla nas pyszne kiełbaski. Po zabawie i posiłku szczęśliwi, weseli, aczkolwiek nieco ubłoceni wróciliśmy do autokarów. To była cudowna wycieczka. Z niecierpliwością czekamy na następne.


19.10.2014 |Czytaj więcej|

UWAGA!!!

Dyrektor szkoły przyjmuje skargi i wnioski w każdą środę w godz. 16.00 - 17.30


| 16.10.2014|

PASOWANIE

Pierwszoklasiści naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami. Dzisiaj odbyło się pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.


14.10.2014 |Czytaj więcej|

WYCIECZKA - OJCÓW 11.10.2014

Kolejny turystyczny weekend to wycieczka Komisji Młodzieżowej PTTK dla szkolnych kół SKKT. W sobotę 11 października 2014 roku prawie 30 - osobowa grupa pod opieką pań: Kornelii Magiery, Małgorzaty Zabiełło - Grochowskiej i Elżbiety Pietrzak poznawała atrakcje turystyczne Ojcowskiego Parku Narodowego, czyli Grotę Łokietka, zamek Ojców, Maczugę Herkulesa. Spacerując przez Chełmową Górę, wąwóz Ciasne Skałki do Bramy Krakowskiej, korzystaliśmy ze słonecznej aury i podziwialiśmy jesienną szatę drzew pośród wapiennych skał. Ojcowski PN wyglądał malowniczo! A my ciekawie i przyjemnie spędziliśmy czas.


12.10.2014 |Czytaj więcej|

MARSZE NA ORIENTACJĘ JESIEŃ Z KOMPASEM 2014

W słoneczną sobotę 4 października 2014 r. - jak co roku o tej porze - odbyły się Marsze na Orientację "Jesień z kompasem" Koła PTTK "Czartak". Nasze SKKT reprezentowało 5 osób na trasach TF, TM i TJ, które wyznaczono na terenie parku Kościuszki. Nasz kolega Krzysiek Zgliczyński ( obecnie uczeń Śl.TZN) po raz pierwszy startował na trudniejszej niż zwykle trasie TJ i zajął IV miejsce - gratulujemy.


12.10.2014 |Czytaj więcej|

RAJD GÓRSKI PTTK "JESIEŃ W GÓRACH"

W niedzielę 28 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły znów ruszyli w góry. W ramach Szkolnego Koła PTTK 46-osobowa grupa, prowadzona przez przewodnika - panią Ewę Kowalską, zdobyła szczyt Stożka Wielkiego, gdzie ulokowana była meta Rajdu Górskiego PTTK "Jesień w górach". Pod czujnym okiem opiekunów - pani Kornelii Magiery i pani Małgorzaty Zabiełło - Grochowskiej oraz dwóch mam wędrowaliśmy szlakiem żółtym z Wisły Dziechcinki, a następnie szlakiem zielonym do Łabajowa i Głębiec. Po drodze podziwialiśmy panoramę Beskidów, dostrzegając na horyzoncie zarys Tatr. Na mecie organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami, które udało nam się wygrać. Otrzymaliśmy też dyplom i nagrodę dla najliczniejszej drużyny. Wyśmienita pogoda pozwoliła nam cieszyć się wypoczynkiem na łonie przyrody. To dopiero początek naszych jesiennych wędrówek organizowanych przez szkołę.


01.10.2014 |Czytaj więcej|

DRUGA CZĘŚĆ WYMIANY UCZNIÓW ZE SZKOŁĄ W KIWISZKACH NA LITWIE

Zakończyła się już druga częsć naszej comeniusowej wymiany uczniów ze szkołą na Litwie. W maju 2014 r. grupa naszych uczniów miała okazję odwiedzić partnerską szkołę w Kiwiszkach, w okręgu wileńskim, a w zeszłym tygodniu uczniowie i nauczyciele z Kiwiszek przebywali u nas.
Wiele się działo w ciągu tych kilku dni. Najlepiej zobaczcie sami!
Zapraszamy do przejrzenia naszego fotoreportażu z tego ważnego wydarzenia.

Serdecznie dziękujemy pani Alinie Makovskiej, nauczycielce szkoły w Kiwiszkach, koordynatorce projektu "Umysły bez granic" w szkole litewskiej, dzięki której wymiana ta mogła dojść do skutku. To jej starania i wysiłki umożliwiły uczniom naszych dwóch szkół spędzenie wspólnie niezapomnianych dwóch tygodni wiosną i jesienią 2014 roku.


28.09.2014 |Czytaj więcej|

UWAGA!!!

Regulamin wypożyczania bezpłatnych podręczników| 27.09.2014|

OBIADY - PAŹDZIERNIK !!

23 dni x 3 zł = 69 zł
(z 14 .10.14r. Dzień Edukacji Narodowej - dzień wolny od zajęć dydaktycznych)

lub

22 dni x 3 zł = 66 zł
(bez 14.10.14 r.)


W szkole wpłaty przyjmowane będą od 24.09. 2014r do 2.10.br.
od 8.00 do 14.00

Prosimy rodziców dzieci objętych pomocą MOPS o informację do dnia 20.10.14 r. czy dziecko w dn. 10.11. 14r. (poniedziałek przed Świętem Niepodległości - dzień wolny od zajęć szkolnych) będzie korzystało ze stołówki szkolnej. Brak informacji z Państwa strony przyjmuje się jako rezygnację z obiadu w tym dniu.

Intendentka


27.09.2014 |

INFORMACJE!!

Zapraszamy na zajęcia Karate Oyama dzieci, młodzież oraz dorosłych do Gimnazjum 21 ul. Kołobrzeska 23. (wejście z tyłu szkoły)


Wtorki i Czwartki o 17:30 grupa dziecięca i młodszej młodzieży
Wtorki i Czwartki o 18:30 grupa młodzieży i dorosłych

Co zyskujemy ćwicząc Karate:

Stanowczość, dyscyplina i opanowanie
Wyznaczanie i osiąganie celów
Potrzeba przynależności
Koncentracja, skupienie i nauka
Stawanie się dorosłym
Sprawność fizyczna
Samoobrona


Działamy również w Szkole Podstawowej nr 67 Ul. Zielona 5 w poniedziałki i środy oraz w Katowicach Podlesiu MDK Południe w poniedziałki.

Więcej informacji na www.oyama-karate.eu
Kontakt Sensei Michał Bodziony 600-383-727


27.09.2014 |

INFORMACJE!!

Po przeprowadzonych rozmowach z Organem Prowadzącym i Sanepidem informuję, iż:

1. 2 stycznia 2015 r. jest dla nas normalnym dniem zajęć dydaktycznych,

2. Sanepid nie wyraził zgody na skrócenie przerw do 5 minut i przesunięcie lekcji o pół godziny wcześniej, w związku z tym czas pracy zostaje niezmieniony.

Dyrektor szkoły


24.09.2014 |

SPOTKANIE Z KACPĄ

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie. Naszym gościem był Kacper Lachowicz -„ Kacpa”, który od 2010 roku współprowadzi Marcin Gortat Camp w Polsce — najpopularniejszy cykl treningów dla dzieci i młodzieży stworzony przez jedynego Polaka grającego w najlepszej lidze świata NBA. W 2013 roku razem z Nealsem Meyerem prowadził pierwszą w Polsce klinikę Junior NBA.


23.09.2014 |Czytaj więcej|

GLOBAL CITIZEN SCHOOLS - NOWY MIĘDZYNARODOWY PROGRAM W NASZEJ SZKOLE

Drodzy uczniowie, nauczyciele i rodzice!

W tym roku szkolnym przystępujemy do nowego programu międzynarodowego. Jest to Global Citizen Schools - program, w ramach którego studenci i absolwenci uczelni wyższych - wolontariusze z różnych krajów całego świata spędzają każdorazowo tydzień w szkołach, pracując z ich uczniami. Prowadzą między innymi warsztaty językowe i kulturowe, uczą tolerancji i międzykulturowego porozumienia i zrozumienia. Organizują ciekawe, interaktywne zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne.

Miło mi poinformować Was, że już w listopadzie (od 3 do 9 XI) gościć będziemy trójkę studentów - z aż trzech różnych kontynentów. Chciałabym krótko ich przedstawić, żebyscie mieli okazję zobaczyć, z kim będziecie mieli szansę się już wkrótce spotkać, zapoznać i - miejmy nadzieję - zaprzyjaźnić.
Są to:

Francesca z Ferrary we Włoszech (Europa) Camillo z Bogoty w Kolumbii (Ameryka Południowa) Mirac Batuhan z Ankary w Turcji (Azja)
Z udziałem szkoły w programie łączy się też oferta dla rodzin uczniów i nauczycieli. Jest to program Host Family, zgodnie z założeniami którego zainteresowane rodziny mogą zgłosić chęć "przygarnięcia" pod swój dach jednego z wolontariuszy na czas jego pracy w szkole (czyli na tydzień 3-9 listopada).

Rodzina jednej z naszych uczennic już zgłosiła chęć zaopiekowania się Francescą z Włoch.

Oto informacja przesłana przez organizatorów na temat tego przedsięwzięcia:

Program Host Family to program skierowany do rodzin uczniów oraz nauczycieli zaangażowanych w warsztaty. To szansa dla rodzin, które chciałyby spędzić kilka tygodni w towarzystwie młodych ludzi z całego świata, którzy przyjadą do Polski, aby prowadzić warsztaty w wybranych szkołach.

Udział w projekcie Host Family wiąże się z szeregiem korzyści. Rodzina, która będzie gościć u siebie wolontariusza, ma okazję zaprzyjaźnić się ze studentem z zagranicy, poznać kulturę jego kraju jak również zapoznać go z polskimi tradycjami. Codzienny kontakt z zagranicznym wolontariuszem jest okazją do podszlifowania języka angielskiego, a także do nauki innych języków.

Jeśli ktoś z Państwa jest chętny do przyjęcia u siebie Camilla lub Miraca Batuhana, proszę o zgłoszenie się do mnie lub do wychowawcy klasy.
Do pobrania: informator dla rodzin goszczących


21.09.2014

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Pierwszy dzwonek za nami. Na zeszyty i książki przyszedł czas. Uroczystym apelem, który przygotowała kl. 5d pod kierunkiem pani Jolanty Daszkowskiej, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015.


01.09.2014 |Czytaj więcej|

UWAGA!!!

Wpłaty za obiady we wrześniu można dokonać: u pani intendentki od 1. do 5.br. w godz. od 8.30 do 13.30 lub przelewem na konto szkoły: 22 1050 1214 1000 0022 0034 7033.

Za miesiąc wrzesień 19 x 3zł = 57zł

Rodzic na przelewie powinien wpisać imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc (którego wpłata dotyczy) oraz dokładnie podać dni, w których dziecko będzie korzystało z obiadów. Wydruk wpłaty wyjątkowo w tym miesiącu można dostarczyć do 5 września br.
W następnych miesiącach należy dostarczyć go pani intendentce do 25. poprzedzającego miesiąca.

W dalszym ciągu obowiązuje zasada otrzymywania posiłku następnego dnia po dokonaniu wpłaty lub dostarczeniu wydruku.


| 01.09.2014|

UWAGA!!!

O stypendium szkolne można się ubiegać, gdy kryterium netto na 1 osobę w rodzinie nie przekracza 456 zł. Wnioski składać można wyłącznie w terminie 1-15 września 2014r. Sytuacja dochodowa dokumentowana we wniosku dotyczy miesiąca poprzedzającego jego złożenie- sierpnia.

DOFINANSOWANIE DO ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH 2014/ 15 przysługuje tylko uczniom obecnych klas pierwszych i drugich oraz piątych. Oznacza to, że dofinansowanie to obejmie w roku szkolnym 2014/ 15 klasy II, III ( zwrot do 225 zł) oraz VI-te( zwrot do 325 zł). - kryterium uprawniające dofinansowanie – 539 zł netto na osobę w rodzinie. Wnioski można w miesiącu sierpniu pobrać w sekretariacie szkoły i je także w sierpniu złożyć lub do 5 września wraz z fakturą za zakupione podręczniki( fakturę proszę pobrać na szkołę). W wyjątkowych, trudnych sytuacjach można także złożyć wniosek pomimo przekroczenia dochodu lecz należy do wniosku dołączyć podanie do dyrekcji z wyjaśnieniem powodu trudnej sytuacji.


| 31.08.2014|

SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH "LINGUA FRANCA"

Lingua Franca Szkoła Języków Obcych zaprasza dzieci SP nr 34 na dodatkowe zajęcia z jęzka angielskiego: Zebranie z rodzicami 6,7 latków w tej sprawie 8.09.(poniedziałek) w o godzinie 17.30 w świetlicy szkolnej SP nr 34.
Zapisy na zajęcia w dniach 5-19 września, w każdy poniedziałek i srodę w godzinach od 16.30-17.30.


Więcej informacji na stronie www.linguafranca.edu.pl lub 606-916-980


| 30.08.2014|

UWAGA!!!

W związku ze zbliżającym się przyjazdem uczniów ze szkoły z Litwy, krótkie spotkanie organizacyjne dla uczestników wymiany (z klas 6a, 6b, 6c, 6d oraz naszych absolwentów z ubiegłorocznej kl. 6b) odbędzie się po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego, tj w poniedziałek 1 września 2014 r. ok. godz.11.00 w sali nr 27.


| 27.08.2014|

UWAGA!!!

Inauguracja nowego roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września br. o godz :

9.00 klasy 2-4
10.00 klasy 5-6
11.00 klasy 1
Zapraszamy


| 25.08.2014|

COMENIUS 2013-2015: "UMYSŁY BEZ GRANIC" - rok 2

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Wkrótce rozpoczniemy realizację drugiego - ostatniego - roku naszego europejskiego projektu "Umysły bez granic". W zeszłym roku szkolnym zajmowaliśmy się sławnymi umysłami ścisłymi, teraz przyszła więc pora na wybitnych polskich i europejskich humanistów.

Przed nami wiele ciekawych zadań. Już we wrześniu odwiedzi nas grupa uczniów i nauczycieli z Litwy, a zimą zawitają do nas nauczyciele z Anglii, Grecji, Litwy i Turcji. Najważniejszym wydarzeniem będzie organizowany przez naszą szkołę trzeci już Festiwal Filmowy. A to tylko początek przyszłorocznych atrakcji!

Zapraszam Was do przypomnienia sobie, co działo się u nas w szkole w ubiegłym roku , a potem - do zapoznania się z tym co czeka nas w najbliższych miesiącach.

Anna Milerska


| 20.08.2014|

UWAGA NAUCZYCIELE!!!

Konferencje!!!
26 08. – wtorek godz. 9.00 (przydział godzin i obowiązków)

29.08 – piątek godz. 9.00 (organizacja roku szkolnego 2014/2015)


| 17.08.2014|


STRONA | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |