PÓŁKOLONIE
Od kilku lat Szkoła Podstawowa nr 34 jest organizatorem wypoczynku dla dzieci podczas ferii zimowych i wakacji letnich. Półkolonie trwają dwa tygodnie zimą i dwa pierwsze tygodnie wakacji letnich, w godzinach od 8.00 do 16.00 i są bezpłatne ( dotyczy opieki pedagogicznej i korzystania z bazy szkoły. Rodzice pokrywają koszt wstępów i wycieczek oraz przejazdy autokarem - ok. 100zł, a także koszt obiadów. ) Półkolonie mają na celu bezpieczny wypoczynek dzieci ( nie tylko uczniów naszej szkoły) podczas okresu wolnego od zajęć szkolnych. Kierownikiem i autorem programów półkolonii letnich i zimowych jest mgr Barbara Kleinert. Dzieci mają możliwość rozwijać tu swoje zainteresowania poprzez:
  • zabawy i tańce integracyjne
  • zajęcia sportowe
  • plastyczne
  • muzyczne i taneczne
  • dramowe i wiele innych.
Uczniowie mają możliwość zwiedzać ciekawe miejsca, poznawać zawody, krajobrazy najbliższego regionu. W ostatnich latach zorganizowaliśmy wiele wycieczek, np.do:
  • Gazety Wyborczej i Radia Karolina w Tychach
  • Zamku w Będzinie i Muzeum Zagłębia
  • Muzeum Śląskiego w Katowicach
  • Skansenu i Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie
  • Krakowa, Ojcowa, Pszczyny
  • na Dębowiec, Kozią Górę, Szyndzielnię,
  • Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu
  • Figlolandu i Rura Parku w Chorzowie
  • Planetarium, Zoo
  • kina Helios
  • stadniny koni
  • Teatru Ateneum
  • Pałacu Młodzieży
  • Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach
  • Szkoły Policji w Piotrowicach
  • Głównej Komendy Policji w Katowicach
  • Straży Pożarnej
  • na lotnisko Muchowiec i Pyrzowice
  • na Stację Meteorologiczną
Kolejną atrakcją są ciekawe zabawy np.: "Dzień indiański", "Ćwierćlandia", "Dzień Pirata", zabawy z chustą Klanza, pląsy. Zajęcia plastyczno- techniczne to przede wszystkim różnorodność technik: liściaki, kirigami, orgiami kółkowe, pastele, modelowanie z masy solnej, collage. Zajęcia sportowe mają na celu zdrową rywalizację i współpracę w grupie. Ciepłe dni najczęściej spędzamy na powietrzu, chodzimy do parku, lasu, wyjeżdżamy na jednodniowe wycieczki poza miasto. Dzieci wraz z opiekunami prowadzą kronikę wydarzeń, gdzie opisany jest każdy dzień, czego dopełnieniem są kolorowe zdjęcia. Na koniec zawsze odbywa się bal lub dyskoteka z poczęstunkiem oraz rozdanie pamiątkowych dyplomów nagród i upominków.
Serdecznie zapraszamy do udziału w letniej i zimowej przygodzie!
Przekonaj się, jak można w atrakcyjny sposób spędzić wolny czas.
mgr Barbara Kleinert