Szkoła Podstawowa nr 34
im. Mikołaja Kopernika w Katowicach

PÓŁKOLONIE

Poniedziałek, 1.07. 2013 r.

Pierwszy dzień minął ekspresowo. Najpierw trochę nauki - zapoznanie z regulaminami: zachowania się na terenie placówki, w miejscach publicznych, podczas podróży, na wycieczkach. Następnie wyjazd i szaleństwo w Nibylandii. Na koniec - zabawy na świeżym powietrzu.Wtorek, 2.07.2013 r.

Kolejny dzień atrakcji. Do południa byliśmy w kinie Helios na filmie pt. „Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta”. Po pysznym obiedzie niektórzy z nas chłodzili się w basenie Pałacu Młodzieży, a innym czas upłynął na sportowych grach i zabawach na placu zabaw.Środa, 3.07.2013 r.

Dzisiejszy dzień upłynął nam w wiosce indiańskiej "Preria". Podczas kilkugodzinnej zabawy poznaliśmy życie Indian, ich zwyczaje, obrzędy. Zdobyliśmy kilka indiańskich sprawności. .Czwartek, 4.07.13 r.

To już czwarty dzień wspaniałej wakacyjnej zabawy. Spędziliśmy go w laserowym labiryncie. W drodze na basen zatrzymaliśmy się na dłuższą chwilę na jednym z katowickich placów zabaw, a następnie schłodziliśmy się na basenie pałacu Młodzieży. Po obiedzie odbyły się zajęcie na placu zabaw i boiskach sportowych.Piątek, 5.07.13 r.

Ostatni dzień pierwszego tygodnia półkolonii spędziliśmy w opolskim zoo. Podziwialiśmy wspaniałe goryle, rozkoszne uchatki, kangury, surykatki i wiele innych zwierząt. W przerwie bawiliśmy się na placu zabaw.Poniedziałek, 8.07.2013 r.

Nowy tydzień i nowe atrakcje. Kilka godzin spędziliśmy w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie. Czas upłynął nam na wielu atrakcjach: strzelaniu z łuku, malowaniu (pastelami i farbami) na papierze, ceramice, styropianie, robieniu papierowych kapeluszy. Pogoda sprzyja zabawom na świeżym powietrzu i tak też minął nam czas po obiedzie - gry i zabawy na boiskach i placu zabaw.Wtorek, 9.07.2013 r.

Kolejny dzień półkolonii upłynął szybko i przyjemnie. Miał on charakter sportowo – rekreacyjny, gdyż dużą część dnia spędziliśmy na boiskach sportowych, placu zabaw i sali gimnastycznej. Przerywnikiem w tych sportowych zajęciach był wyjazd do kina Helios na fantastyczny film pt. „Uniwersytet potworny”.

Środa, 10.07.2013 r.

Ten dzień spędziliśmy w westernowym miasteczku Twinpigs w Żorach. Było tam sześć godzin niesamowitych atrakcji: płukanie złota, seanse filmowe 5D, podróż do kopalni, przejażdżka rodzinną kolejką, strzelanie z łuku, ujeżdżanie byka, dojenie krowy, zabawy na placach zabaw, udział w seansie iluzji, pojedynku rewolwerowców oraz napadzie na bank. Ten dzień dostarczył nam wielu niezapomnianych atrakcji.Czwartek, 10.07.2013 r.

Przedostatni dzień półkolonii był tak samo ekscytujący jak poprzednie. Z samego rana pojechaliśmy na wycieczkę na Jurę Krakowsko – Częstochowską. Z Mirowa przeszliśmy trasę do Bobolic. Mieliśmy okazję podziwiać pozostałości Szlaku Orlich Gniazd, poznaliśmy historię zamków obronnych, legendy z nimi związane. Pogoda sprzyjała na dłuższe odpoczynki na łonie natury.Piątek, 12.07.2013 r.

To już ostatni dzień półkolonii. Tak jak wszystkie poprzednie dni, ten również upłynął szybko i miło. Część dnia spędziliśmy w Nibylandii. Było tam wesoło i uroczyście, ponieważ jedna z naszych koleżanek - Kasia obchodziła swoje jedenaste urodzinki. Po obiedzie Wybraliśmy się na lody, które ufundowała nam solenizantka. Na zakończenie półkolonii każdy uczestnik otrzymał drobne upominki. Te półkolonie na długo pozostaną w naszej pamięci.
Dziękujemy pani kierownik półkolonii – Barbarze Kleinert za zorganizowanie nam tak atrakcyjnej zabawy.<-- powrót