Szkoła Podstawowa nr 34
im. Mikołaja Kopernika w Katowicach

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Zgodnie z kilkuletnią tradycją i w tym roku uroczyście obchodziliśmy rocznicę urodzin patrona naszej szkoły - Mikołaja Kopernika.
W Dniach Kopernikańskich uczniowie klas I-VI wzięli udział w licznych konkursach: plastycznych, literackich, matematycznych, informatycznych oraz wiedzy o Mikołaju Koperniku.
Starsi uczniowie zmierzyli się w rozgrywkach sportowych o Puchar Kopernika, przygotowali prezentacje multimedialne oraz zrealizowali projekty związane z kosmosem i postacią patrona szkoły:

  • klasy IV – „Mikołaj Kopernik – nie tylko wielki astronom”
  • klasy V –„ Podróż po Układzie Słonecznym”
  • klasy VI – „Ciekawostki o kosmosie”

Dzisiaj nastąpiło podsumowanie prac nad projektami i ich prezentacja. Na akademii zostały wręczone laureatom konkursów dyplomy i nagrody.
Kolejny raz dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności w „Pokazie Talentów”. Podziwialiśmy: pokazy gimnastyczne i karate, grę na akordeonie, skrzypcach i keyboardzie, taniec i śpiew, kabaret, występy marżoretek, sztukę origami.
Dzień Patrona Szkoły był okazją do zaprezentowania umiejętności uczniów i ich zaangażowania oraz do pogłębienia wiedzy o wielkim astronomie i wszechświecie. To był wspaniały dzień!<-- powrót