Szkoła Podstawowa nr 34
im. Mikołaja Kopernika w Katowicach

PÓŁKOLONIE


Poniedziałek, 2.07.12r

Przed nami pierwszy z dziesięciu dni wspaniałej zabawy. Dzisiaj miały miejsce zabawy integracyjne, sportowe na sali gimnastycznej i boisku szkolnym. Drugą część dnia spędziliśmy w krainie zabawy „Nibylandii”.


Wtorek, 3.07.12r.

Na półkoloniach upały nam nie straszne. Spędziliśmy czas we wspaniałej, chłodnej wodzie na basenie MOS-u, następnie w klimatyzowanej sali kinowej Cinema City. Ochłodziliśmy się, ale tylko na krótko, bo następną atrakcją były kręgle. W tym roku padały wyjątkowe rekordy. Po tylu atrakcjach z wieeeeeeeelkim apetytem zajadaliśmy się pizzą w pizzerii laPrimera. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów.
Środa, 4.07.12r.

Dzisiaj przenieśliśmy się w czasy dinozaurów, a nawet przeżyliśmy Wielki Wybuch, a to wszystko za sprawą wycieczki do JuraParku w Krasiejowie. Wrażeń MOC. Była to wycieczka 4 w jednym: edukacja –rozrywka - sport-wypoczynek.
Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznaliśmy kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Byliśmy świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu rozpoczęliśmy spacer wśród prehistorycznych stworzeń po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej. Wzdłuż ścieżki rozmieszczone są modele mezozoicznych gadów i płazów.
Mimo 1,5 km spaceru nie straciliśmy sił na jednogodzinną lekcję cudownej wspinaczki, zjeżdżania na placu zabaw. Kiedy już słońce i temperatura dała się we znaki schłodziliśmy się w cudownej wodzie i odpoczęliśmy na morskim piasku. Było cudownie.
Czwartek, 5.07.12r.

To już czwarty dzień cudowny dzień naszych wakacji. Najpierw basen i zawody pływackie, które zorganizowała nam pani Katarzyna Głowacka. Potem trzy godziny szaleństwa w figlarnii.
Niektórzy z nas byli jednak niezmordowani i po obiedzie dalej pod okiem naszej pani wuefistki ćwiczyli na s. gimnastycznej, druga grupa zajęła się plastyką, trzecia wybrała seans filmowy, a czwarta gry planszowe. Szkoda, że te wakacyjne dni tak szybko mijają.
Piątek, 6.07.12r.

To już ostatni dzień pierwszego tygodnia wakacji i półkolonii. Spędziliśmy go tak samo wesoło jak i wszystkie poprzednie. Do południa wycieczka do chorzowskiego Zoo. Zwierząt wprawdzie było tam niewiele, ale dużo o nich dowiedzieliśmy się od panów przewodników. Sporo czasu spędziliśmy w dolinie dinozaurów i na placu zabaw. Po obiedzie zajęcia sportowe, plastyczne, filmowe. Szkoda, że czas tak szybko płynie.
Poniedziałek, 9.07.12r.

Kolejny dzień wakacji upłynął nam przyjemnościach sportowo – edukacyjnych. Spędziliśmy go w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie. Najpierw rozwiązywaliśmy zadania konkursowe, dzięki którym poznaliśmy chałupy naszych pra, pradziadków i ich wyposażenie. Potem były konkursy sprawnościowe. Niektórzy z nas tkali na krośnie makatki i wychodziło im to całkiem nieźle. Kolejny dzień półkolonii zaliczamy do udanych
Wtorek, 10.07.12r.

Kolejny dzień półkolonii – zajęcia na basenie, pobyt w Laserhouse oraz zajęcia na terenie szkoły: piłka nożna, irish folding oraz filmy.


Środa, 11.07.12r.

Dzisiaj pod bystrym okiem wodza i szamana wspaniale bawiliśmy się w indiańskiej wiosce niedaleko Tenczynka.
Czwartek, 12.07.12r.

Do południa doskonaliliśmy pływanie na basenie MOS, a następnie bawiliśmy się z animatorem w kinie Helios. Po godzinnej zabawie oglądaliśmy film pt. Epoka lodowcowa4”. Po obiedzie były zabawy w grupach: sportowej, plastycznej, filmowej i świetlicowej.


Piątek, 13.07.12r

To jednak pechowy piątek „trzynastego”, ponieważ to już ostatni dzień półkolonijnej przygody. Tak jak każdy z 10 dni spędziliśmy go uroczo: najpierw zajęcia plastyczne i sportowe. Potem szaleństwo w „Magicznej Lagunie”, a po obiedzie przepyszne lody i pożegnanie.
Półkolonie 2012 to były piękne dni.
<-- powrót