Szkoła Podstawowa nr 34
im. Mikołaja Kopernika w Katowicach

SPRINT
W sobotę 26 listopada 2011r. - jak co roku - grupa uczestników zajęć programu profilaktycz-nego „SPRINT – bliżej zdrowia” wyjechała na wycieczkę w góry. Tym razem poznawaliśmy okolicę Wisły.
Pani przewodnik w Muzeum Beskidzkim opowiedziała nam o kulturze ludowej Beskidów, podziwialiśmy przepiękne koronki na wystawie pokonkursowej i obserwowaliśmy kowala przy pracy w kuźni. Następnie udaliśmy się na spacer po centrum Wisły, zakupując lokalne pamiątki, wśród których nie mogło zabraknąć oscypka. Widzieliśmy też ustawioną w Domu Zdrojowym figurę Adama Małysza, wykonaną z białej czekolady. Gdy autokar zawiózł nas na przełęcz Kubalonka, zaczęła się turystyczna część wycieczki. Drogą dojazdową przeszliśmy na Stecówkę, mijając konny kulig, składający się z kilkunastu zaprzęgów. Po odpoczynku w schronisku zeszliśmy do Doliny Czarnej Wisełki, która ścieżką przyrodniczą doprowadziła nas do Wisły Czarne. Tu skończył się program wycieczki, sfinan-sowanej ze środków Urzędu Miasta.
Szadź na świerkach i trawach intrygowała małych turystów. Jednak lekki mróz nie uprzykrzył nam wycieczki. Starsi i młodsi dzielnie wędrowali beskidzką ścieżką – lubimy takie wyprawy!<-- powrót