Szkoła Podstawowa nr 34
im. Mikołaja Kopernika w Katowicach

FERIE 2015 W NASZEJ SZKOLE

Poniedziałek, 2.02.2015 r.

Pierwszy dzień ferii obfitował w liczne atrakcje. Najpierw zajęcia na basenie MOS u w Katowicach, następnie pobyt w Multikinie na filmie pt. Pingwiny z Madagaskaru. Po obiedzie odbyły się zajęcia w grupach: sportowej, plastycznej, gier planszowych i karcianych.

Wtorek, 3.02.2015 r.

Podczas dzisiejszego dnia ferii mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez artystów Galerii Renesans. Dzięki tym warsztatom wielu z nas odkryło w sobie talent malarski. Na sali gimnastycznej odbywały się zajęcia sportowe, zabawy z chustą Klanza, a czas popołudniowy spędziliśmy na wesołej zabawie w Nibylandii.Środa, 4.02.2015 r.

Dzisiejszy dzień ferii rozpoczęliśmy zajęciami na basenie MOS-u. Następnie dzieci młodsze wybrały się do Multikina w Galerii Katowickiej na film pt. „Dzwoneczek i bestia z Nibylandii”, starsi spędzili dwie godziny na arenie Laserhouse. Po obiedzie każdy mógł wybrać sobie zajęcia w grupie sportowej, plastycznej, planszówek i karcianek, bądź też spędził czas na miłych pogawędkach w gronie koleżanek i kolegów.

Czwartek, 5.02.2015 r.

Przeżyj to sam – to słowa, które nasuwają nam się po dzisiejszym dniu ferii, który spędziliśmy w Energylandii w Zatorze. Kilka godzin wspaniałych atrakcji na dworze przeplatanych warsztatami, filmem 7D i ciepłym posiłkiem w restauracji. To było coś wspaniałego. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.Piątek, 6.02.2015 r.

To już ostatni dzień pierwszego tygodnia ferii. Do godziny 9.30 odbywały się zajęcia sportowe i plastyczne. Potem pojechaliśmy do Fabryki Danone w Bieruniu. Tam dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy, w jaki sposób produkuje się nasze ulubione produkty mleczne Danone. Samodzielnie skomponowaliśmy sobie ulubione smaki serków. Obejrzeliśmy halę produkcyjną. Wycieczka wywarła na nas ogromne wrażenie. Bardzo zadowoleni, z prezentami wróciliśmy do budynku. Po obiedzie każdy z nas znalazł dla siebie ulubione zajęcia: plastyczne, sportowe, komputerowe i gier planszowych.Poniedziałek - 9.02.2015 r.

Nowy tydzień ferii w naszej szkole to nowe atrakcje. Jedną z nich była wycieczka do Zagrody Żubrów w Pszczynie. Wzięliśmy udział w lekcji przyrodniczej, dzięki której poznaliśmy różne ciekawostki z zakresu edukacji przyrodniczej. Zwiedziliśmy wystawy przyrodnicze w budynku edukacyjnym, oglądnęliśmy film o historii żubrów pszczyńskich. Spacerując po zagrodzie, obserwowaliśmy zwierzęta i ich zachowanie. Z bliska przyglądaliśmy się żubrzej rodzinie, która właśnie w tym czasie degustowała się sianem. Następnie spacerkiem przeszliśmy przez park. Było cudownie! Mieliśmy okazję świetnie się bawić. Po takiej zabawie z wielkim apetytem zjedliśmy przepyszną pizzę. To był wspaniały dzień.Wtorek – 10.02.2015 r.

Dzisiaj wybraliśmy się do Teatru Ateneum na przedstawienie „Jak pingwiny arką popłynęły”. Sztuka wszystkim bardzo się podobała. Po pysznym obiedzie czas upłynął nam na zajęciach sportowych, plastycznych, filmowych, grach planszowych i karcianych oraz wznoszeniu wspaniałych budowli z klocków Lego. Szkoda, że czas tak szybko ucieka.

Środa, 11.02.2015 r.

Atrakcje dzisiejszego dnia pozwoliły nam poznać uroki prawdziwej zimy. Najpierw w gospodarstwie agroturystycznym niedaleko Dąbrowy Górniczej przeżyliśmy wspaniałe chwile, jeżdżąc na pontonach i spacerując po lesie. Z apetytem zjedliśmy kiełbaski z ogniska, rozgrzaliśmy się pyszną, gorącą herbatą. Po krótkim relaksie przystąpiliśmy do zabaw. Atrakcji było co nie miara: przeciąganie liny, jazda tyrolką, wspinaczka po sznurowej drabinie oraz cudowne zabawy na śniegu: lepienie bałwanów, bitwa na śnieżki, zjazdy z górki na workach. Bardzo zmęczeni, ale jeszcze bardziej zadowoleni wróciliśmy do domów.Czwartek, 12.02.2015 r.

Ten dzień był równie atrakcyjny jak poprzednie. Z samego pojechaliśmy na basen MOS. Następnie w Dziale Biblioterapeutycznym Biblioteki Śląskiej braliśmy udział w niezwykle interesujących warsztatach, podczas których poznaliśmy „Legendę o Skarbniku” z wykorzystaniem teatrzyku obrazkowego Kamishibabi. Kolejną atrakcją w tym dniu był wyjazd i dwugodzinna zabawa w Nibylandii. To był wspaniały dzieńPiątek, 13.02.2015 r.

To już ostatni dzień przygód i wspaniałej zabawy. Do południa byliśmy w Multikinie na filmie „Baranek Shaun”. Po obiedzie była dyskoteka. Sala gimnastyczna tonęła w czerwieni, bo była to dyskoteka walentynkowa połączona z konkursami. Niestety, czas wypoczynku i zabawy minął. Pełni wrażeń wracamy do szkoły.

<-- powrót