Szkoła Podstawowa nr 34
im. Mikołaja Kopernika w Katowicach

PÓŁKOLONIE

Poniedziałek, 15.02.2016 r.
Pierwszy dzień pobytu na półkoloniach zimowych minął bardzo szybko. Po zajęciach integracyjnych i zapoznaniu się z regulaminami obowiązującymi na półkoloniach pojechaliśmy do Katowice. Jedna grupa do Laser House, a druga do Multikina na film pt. „Miś w Nowym Jorku”. Po powrocie do budynku każdy wybrał sobie zajęcia, które mu odpowiadały: sportowe, plastyczne, komputerowe, gier planszowych. Dzień minął szybko i przyjemnie.

Wtorek, 16.02. 2016r.
Dopołudniową część dnia spędziliśmy na basenie MOS w Katowicach i w Krainie Zabaw „Dora”. Zmęczeni i głodni wróciliśmy do szkoły, a po obiedzie czekały na nas zajęcia na sali gimnastycznej, w sali komputerowej i plastycznej. Kolejny, miły dzień ferii za nami.

Środa, 17.02.2016r.
Dzisiejszy dzień ferii rozpoczęliśmy zajęciami sportowymi, plastycznymi i komputerowymi. Około godziny 10.00 pojechaliśmy Gospodarstwa Agroturystycznego „Husar” w Kuźniczce Małej. Brak śniegu był powodem zmiany atrakcji. Zamiast kuligu mieliśmy bardzo ciekawe warsztaty plastyczne. Każdy z nas wykonał wielkanocną pisankę i wielkanocnego baranka. Wielką atrakcją była przejażdżka na koniach.

Czwartek, 18.02.2016r.
Kolejny dzień ferii przyniósł nam kolejne atrakcje.
Najpierw były warsztaty mydlarskie. Każdy z nas skomponował i zrobił sobie dwa ślicznie pachnące mydełka, przy okazji poznaliśmy historię mydła. Następnie pojechaliśmy do Szkoły Policji w Piotrowicach. Z zapartym tchem poznawaliśmy tajniki pracy policji, broń i inne akcesoria, przyglądaliśmy się ćwiczeniom adeptów. Mieliśmy okazję zakładać kajdanki, z bliska oglądać pistolety, pałki policyjne, krótkofalówki, kamizelki kuloodporne. Oglądaliśmy akcje łapania przestępców. Na koniec braliśmy udział w konferencji „Jesteśmy bezpieczni” , podczas której zadawaliśmy pytania dot. bezpieczeństwa oraz sami udzielaliśmy odpowiedzi na pytania zadawane przez kolegów. Oglądaliśmy bardzo pouczający film „Owce w sieci”.

Piątek, 19.02.2016r.
To już ostatni dzień pierwszego tygodnia ferii. Spędziliśmy go w Zamku w Tarnowicach Starych. Najpierw zwiedziliśmy szereg pięknie umeblowanych komnat. Następnie każdy z nas ozdobił techniką decoupage drewnianą szkatułkę. Po zajęciach zjedliśmy w zamkowej restauracji pyszne naleśniki. Z niecierpliwością czekamy na drugi tydzień niespodzianek.

Poniedziałek, 22.02.2016r.
Rozpoczęliśmy drugi tydzień półkolonii. Po przywitaniu nowych członków półkolonii, pojechaliśmy do Osikowej Doliny w Koziegłowach na warsztaty "Nowoczesne Wiórkarstwo - Artystyczna Wytwórczość z Drewna Osikowego". W trakcie zajęć poznaliśmy oryginalne techniki wykonywania różnorodnych dekoracji z naturalnych wiórków drewna osikowego. Po powrocie do szkoły odbyły się zajęcia w grupach. Miło i przyjemnie minął kolejny dzień półkolonii.

Wtorek, 23.02. 2016r.
Rano wybraliśmy się na basen MOS oraz do Multikina. Jedna grupa oglądała film pt.„Alvin i wiewiórki. Wielka wyprawa”, a druga „Zwierzogród”. Pozostałą część dnia czas spędziliśmy na grach planszowych, karciankach, zajęciach sportowych, komputerowych i plastyce.Środa, 26.02.2016r.
Dzisiejsza aura nie pozwoliła nam zrealizować zaplanowanej wycieczki do „Zaczarowanego lasu”, mimo to miło i przyjemnie spędziliśmy dzień na Zamku w Toszku. Oglądając wystawę, poznaliśmy historię zamku i okolicy, multimedialna ścieżka „Średniowiecze” w podziemiach zamku przybliżyła nam zajęcia i życie ludzi w tamtych czasach. Poznaliśmy legendę o „Złotej kaczce” i „Białej damie”. Niektórzy z nas poczuli dreszczyk emocji, kiedy dama ta pojawiła się wśród nas. Mieliśmy okazję pobawić się na sali balowej oraz kupić cenne pamiątki.

Czwartek, 15.02.2016r.
W przedostatnim dniu ferii mieliśmy ogrom atrakcji. Najpierw byliśmy w Muzeum Ognia w Żorach. Na wstępie, obejrzeliśmy krótkometrażowy film o tematyce dotyczącej ognia. Był on przedsmak atrakcji, które czekały na nas w podziemiach budynku. Na wystawie poznaliśmy niszczycielską siłę żywiołu i techniki walki z ogniem. Otrzymują zestawy zadań, które należało rozwiązać podczas zwiedzania wystawy. Następnie udaliśmy się do miasteczka westernowego Twingpigs. Tam kilka godzin spędziliśmy na licznych atrakcjach: w kinie 5D i 6D, na roller coaster, planetarium, w osadzie Inuitów i sali zabaw. Szkoda, że czas tak nieubłaganie ucieka.

Piątek, 29.02.2016r.
Półkolonii nadszedł kres, niestety. Ostatni dzień zimowych ferii spędziliśmy na zabawie w wodzie (basen MOS), w sali zabaw („Świat Dory”) oraz grach i zajęciach w szkole. Z niecierpliwością czekamy na półkolonie letnie, czyli do zobaczenia za 118 dni.

<-- powrót