Szkoła Podstawowa nr 34
im. Mikołaja Kopernika w Katowicach

KRONIKA PÓŁKOLONII LETNICH - 2017

Poniedziałek, 26.06.2017 r.
Wakacje i znów mamy wakacje. Półkolonijne przygody zaczęły się od zabawy w świecie trampolin Jumpcity. Po obiedzie kontynuowaliśmy zabawy na placu zabaw, boisku szkolnym. Niektórzy wybrali zajęcia świetlicowe i komputerowe.

Wtorek, 27.06.2017 r.
Dzisiejszy dzień upłynął nam bardzo szybko i wesoło. Najpierw byliśmy na basenie MOS. Zabawy w wodzie były wyczerpujące, więc z wielką przyjemnością wypoczywaliśmy na leżakach przy bufecie „Witaminka” na Muchowcu. Dodatkową ochłodą były lody i kurtyna wodna wytwarzana przez zraszacz. Po tych chłodnych atrakcjach poszliśmy w głąb parku na zajęcia przyrodnicze, prowadzone przez panie w ramach projektu „Przyrodnicze Katowice”. Po obiedzie odbyły się zajęcia sportowe, komputerowe i świetlicowe. Jutro znów dzień pełen atrakcji.

Środa, 28.06.2017 r.
Kolejny dzień półkolonii był niezwykle atrakcyjny. Spędziliśmy go w Parku Nauki i Rozrywki JuraPark w Krasiejowie. Najpierw przenieśliśmy się w czasy, gdy jeszcze nie istniała Ziemia. Na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzającej 300-metrowy tunel udaliśmy się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Następnie ścieżką dinozaurów doszliśmy do oceanarium i kina 3D. Wysoka temperatura nie odebrała nam sił, które wykorzystaliśmy na placu zabaw. Po pysznym obiedzie był czas na na lody i pamiątki.
Ostatnią część dnia spędziliśmy w parku rozrywki, w którym mieliśmy do dyspozycji karuzele, rollercoaster, statek piracki, tor samochodowy. Wspaniała pogoda sprzyjała zabawom w wodzie. To był wspaniały, niezapomniany dzień.

Czwartek, 29.06.2017 r.
Dzisiejszy dzień był kolejnym, pełnym atrakcji dniem półkolonii. Najpierw zabawy i pływanie na basenie MOS w Katowicach, potem spacer w chorzowskim zoo, zakończony dwugodzinnym pobytem w Zoolandii. Zmęczeni dotarliśmy do „żyrafy”, a tam czekała na nas kolejna niespodzianka – pizza:). Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Z niecierpliwością czekamy na jutrzejszy dzień.

Piątek, 30.06.2017 r.
To już ostatni dzień pierwszego tygodnia półkolonii. Zgodnie z oczekiwaniami znów atrakcje. Pojechaliśmy do Wioski Indiańskiej „Arappaho” w Tenczynku. Wielki Wódz z szamanem i Indiankami przenieśli nas w odległe terytoria Indian. Poznaliśmy historię Indian i ich obyczaje. Zdobywaliśmy sprawności: poszukiwacza węży, strzelca, pogromcy bawołów, łowcy kaczek. Wykazaliśmy się umiejętnościami pokonywania trudnych przeszkód w terenie: chodzenie boso po szyszkach, zejście po linie do wąwozu, przejście w labiryncie lin. Po takim wysiłku fizycznym każdy z apetytem zjadł kiełbasę z ogniska. Po takiej dawce aktywności ruchowej większość z nas spała w drodze do domu.

Od poniedziałku dalszy ciąg przygód i niespodzianek.

Poniedziałek, 03.07.2017 r.
Dla większości z nas to już szósty dzień półkolonii, dla niektórych pierwszy. Dla wszystkich jednak był to fascynujący dzień. Spędziliśmy go w średniowiecznej Warowni w Inwałdzie. W drewnianych chatach spotkaliśmy garncarza, przypatrywaliśmy się tkaniu materiałów na krosnach, pracy kowala. Poszukiwaliśmy smoków, które czają się w parku, pomiędzy krętymi ścieżkami, strumieniami i tajemniczymi roślinami.

Zwiedziliśmy komnaty warowni, a na koniec zakręciliśmy się w beczułkach przy jamie smoka i poskakaliśmy na średniowiecznym placu zabaw.

Wtorek, 04.07.2017 r.
Dziś kolejna dawka atrakcji: zajęcia na basenie MOS w Katowicach, następnie moc zabawy w Świecie Zabaw „Dora”. Po obiedzie zajęcia sportowe na boisku szkolnym i placu zabaw oraz zajęcia komputerowe.

Środa, 05.07.2017 r.
Kolejny dzień półkolonii spędziliśmy niezwykle ciekawie w Osikowej Dolinie. Każdy z nas własnoręcznie wykonał z osikowych płatków Minionka i Smerfa. Piękna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu, po których z niezwykłym apetytem zjedliśmy kiełbaski z grilla z wiejskim chlebem i domowym ogórkiem. To był piękny dzień.

Czwartek, 06.07.2017 r.
Dzisiejszy półkolonijny dzień był nieco dłuższy, bo już o godz. 7.00 wyruszyliśmy na wycieczkę do Wieliczki. Pani przewodnik zabrała nas do Solilandii, a Soliludek zaprowadził nas do Skarbnika kopalni. Po drodze szukaliśmy skarbów kopalni, poznawaliśmy jej historię i znaczenie. Pełni wrażeń i pamiątek wróciliśmy do domu.

Piątek, 07.07.2017 r.
To już ostatni dzień półkolonijnych przygód i wrażeń. Najpierw były zajęcia na basenie MOS, a potem do wyboru: zabawy w Laser House lub film pt. „Dru, Gru i Minionki” w Multikinie. Z niektórymi dziećmi pożegnaliśmy się już po obiedzie, inni bawili się na boisku szkolnym i placu zabaw. Do zobaczenia na feriach zimowych.

<-- powrót