Szkoła Podstawowa nr 34
im. Mikołaja Kopernika w Katowicach

TYDZIEŃ ERASMUSA I FESTIWAL FILMOWY W NASZEJ SZKOLE
13-17 maja 2019r.

W maju gościliśmy w naszej szkole dużą grupę nauczycieli i uczniów z Turcji, Irlandii, Bułgarii i Portugalii. Przyjechali oni, by wraz z nami świętować Festiwal Filmu oraz by uroczyście zakończyć realizację trzyletniego projektu Erasmusa dotyczącego historii, teraźniejszości i przyszłości europejskiego przemysłu. Zapraszamy do przypomnienia sobie, jak wyglądał ten tydzień.


NIEDZIELA, 12 maja
Wszyscy goście dotarli do Katowic w niedzielę. Niektórym dotarcie do nas zajęło prawie całą dobę!

Galeria zdjęć :
PONIEDZIAŁEK, 13 maja
Poniedziałek to dzień intensywnej pracy, poznawania szkoły i siebie nawzajem, zajęć integracyjnych i warsztatowych oraz długich spacerów po Ligocie. Podzieleni na grupy, uczniowie filmowali krótkie scenki związane z przyrodą, architekturą, jedzeniem - a wszystko to na terenie naszej dzielnicy, a także omawiali je na spotkaniu z reżyserem filmowym, panem Radosławem Markiewiczem.

Galeria zdjęć :
WTOREK, 14 maja
We wtorek cała zagraniczna grupa udała się na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa. Niestety, spacer po tym pięknym mieście odbył się przy wiejącym silnie wietrze i zacinającym deszczu...
ŚRODA, 15 maja
Mimo trwającej nieprzerwanie paskudnej pogody, gra miejska w centrum Katowic była dla wszystkich okazją do świetnej zabawy. Pod opieką przewodnika, pana Tomasza, uczestnicy wymiany poznawali zakątki naszego miasta, odgadywali odpowiedzi na trudne pytania i wspólnie rozwiązywali zadania.

Galeria zdjęć :
CZWARTEK, 16 maja
W czwartek pogoda nieco się poprawiła, dlatego wspólny wyjazd do Pszczyny był dla wszystkich dużą przyjemnością. Zwiedzanie pałacu, spacer po pięknym parku i odwiedziny w zagrodzie żubrów na pewno pozostaną naszym gościom w pamięci. Po południu wszystkich czekały dalsze atrakcje: wieczorek pożegnalny połączony z warsztatami tańca. I dorośli, i młodzież wyszli ze szkoły kompletnie wykończeni wywijaniem na parkiecie "belgijki", "trojaka" i "poloneza".

Galeria zdjęć :
PIĄTEK, 17 maja
Ostatni dzień Tygodnia Erasmusa był jednocześnie najważniejszym punktem programu. W tym dniu odbył się mianowicie Festiwal Filmów Przemysłowych. Każdy z krajów zaprezentował nakręcony przez siebie film, a festiwalowe jury przyznało nagrody w kilku kategoriach. Na szczęście nikt nie wyjechał bez nagrody! Po Festiwalu czekały wszystkich jeszcze podsumowujące warsztaty, w czasie których mieliśmy okazję zastanowić się nad sobą, swoimi pasjami, tym, co nas łączy i tym, co nas dzieli.

I to by było na tyle.
Po trzech latach zakończyliśmy nasz przemysłowy projekt...

Galeria zdjęć :

<-- powrót