im. Mikołaja Kopernika w Katowicach

FINAŁ AKCJI "LUBIĘ SIATKĘ"- 2013r.

W dniu 11.12.2013r. w Ośrodku Sportowym Szopienice w Katowicach odbył się wielki finał społecznej akcji „Lubię Siatkę”. Akcja ma na celu popularyzację siatkówki wśród dzieci i młodzieży oraz promocje miasta Katowice jako współorganizatora Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn w 2014r. Na uroczystym finale pojawili się min. Anna Guzik, Robert Walczak, Waldemar Wspaniały i Marcin Prus. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Cieślik, Olaf Głuszek, Dawid Olszyk i Jakub Wrona. Akcja rozpoczęła się od podsumowania imprez sportowych, które miały miejsce w Katowicach w 2013r. i związane były z akcją „lubię siatkę”. Najważniejsze wydarzenia to min. rozgrywki w mini siatkówce chłopców i dziewczyn, towarzyskie turnieje gimnazjalne, konkurs na projekt siatkarskiej koszulki, spotkanie z trenerem Andreo Anastasim, czy rozdanie 2014 piłek na ulicy Mariackiej. Następnie rozpoczęły się gry i zabawy dla zgromadzonych na hali uczniów były to min. konkurs celności do bramki siatkarskiej, super zagrywający czy traf do celu. Podczas trwania imprezy panowała świetna atmosfera, nie zabrakło dobrej muzyki oraz nagród dla wszystkich uczestników w postaci plecaków i piłek do siatkówki.