Szkoła Podstawowa nr 34
im. Mikołaja Kopernika w Katowicach

PÓŁKOLONIE


Poniedziałek, 27.06.2011r.

Pierwszy dzień wakacji na półkoloniach rozpoczęliśmy wesołą zabawą w ramach akcji „Lato z KZK GOP”. Bawiąc się poznaliśmy historię komunikacji w rejonie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, utrwaliliśmy zasady zachowania się
w autobusach i poznaliśmy ciekawe miejsca, które można zobaczyć z okien autobusów podczas podróży po naszym regionie. Wielu z nas brało udział w ciekawych konkursach i zostało nagrodzonych.
Następnie udaliśmy się do kina Helios na film pt. ”3D Kung Fu Panda 2”.
Pozostałą część dnia spędziliśmy na boisku szkolnym.
Wtorek, 28.06.2011r.

W tym dniu mieliśmy okazję popływać na basenie MOS-u, a następnie wybiegać się, poćwiczyć i pobawić w piaskownicy? na placu zabaw na Dolinie Trzech Stawów.
Środa, 29.06.2011r.

Ten dzień spędziliśmy częściowo na zajęciach plastyczno – sportowych w szkole. Przerywnikiem tych zajęć było wyjście do Parku Zadole, gdzie bawiliśmy się z zespołem „Duo Fix”. Zabawa była wspaniała
Czwartek, 30.06.2011r.

Czwarty dzień wakacji na półkoloniach minął nam wesoło i sportowo - pojechaliśmy do wioski indiańskiej k/Jaworzna. Tam czekali na nas wodzowie indiańskich plemion i rozpoczęliśmy zabawę. Najpierw poznaliśmy historię, rytuały Indian, graliśmy na różnych indiańskich instrumentach. Następnie pokonywaliśmy indiański tor przeszkód, strzelaliśmy z łuku, walczyliśmy na równoważni. Podsumowaniem dnia było ognisko z kiełbaskami.
Piątek, 1.07.2011r.

Mimo deszczowej pogody humory na półkoloniach nam dopisywały, a to za sprawą „Nibylandii”, w której wspaniale bawiliśmy się. Następnie o pysznym obiedzie mieliśmy do wyboru: zajęcia świetlicowe, sportowe seans filmowy. Ten dzień, jak i poprzednie dni upłynął szybko i miło. Półmetek półkolonii za nami;]
Poniedziałek, 4.07.2011

Z samego rana udaliśmy się na basen, a następnie do skansenu w Chorzowskim Parku Etnograficznym, ale niestety pogoda nie pozwoliła nam na udział w zabawie na świeżym powietrzu. Panie zorganizowały nam inną rozrywkę, a mianowicie film pt.”Auta” w kinie Helios. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy. Wśród nas pojawiły się: lwy, tygrysy, koty, czarownice, wilkołaki. Czas upłynął miło i wesoło.
Wtorek, 5.07.2011r

Dzisiejszy półkolonijny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, a to za sprawą wizyty w Dolinie Dinozaurów i Dinozatorlandii w Zatorze. Najpierw poznaliśmy prehistorycznych mieszkańców naszej planety, dowiedzieliśmy się o nich wielu ciekawostek. Następnie jako widzowie kina 5D byliśmy uczestnikami wspaniałej przygody epoki lodowcowej. Kolejną wielką atrakcją dnia były karuzele i plac zabaw, z których mogliśmy korzystać do woli.
Środa, 6.07. 2011r

Po wczorajszych super atrakcjach dzisiaj odpoczywaliśmy w Amfiteatrze na Zadolu, gdzie świetnie bawiliśmy się z grupą muzyczną „Wiolinka i Bemol”. Część z nas brała udział w konkursach i zdobyła ciekawe nagrody.
Pozostałą część dnia spędziliśmy na zajęciach sportowo – plastycznych. Mimo, że dzisiejszy dzień nie obfitował w tak wspaniałe atrakcje jak dzień wczorajszy, to jednak zaliczamy go do udanych.
Czwartek, 7. 07.2011r.

Przedostatni (niestety) dzień półkolonii spędziliśmy na basenie oraz w Teatrze Ateneum w Katowicach. Na pływalni oczywiście pływaliśmy, a w teatrze podczas warsztatów poznaliśmy różne rodzaje lalek. Mieliśmy okazję animować je, czyli wprawiać w ruch. Zapoznaliśmy się z pracą aktorów, trochę bawiliśmy się w nich. Podsumowaniem warsztatów była praca plastyczna, która polegała na tym, że dowolną techniką i za pomocą różnych materiałów mieliśmy wykonać lalkę, która najbardziej nam się podobał. Prace były iście artystyczne. Pani plastyk, która te zajęcia z nami prowadziła pochwaliła nas bardzo za tak oryginalne prace, które zostaną umieszczone w teatralnej gablocie. Po powrocie do szkoły i pysznym obiedzie mieliśmy do wyboru: zajęcia plastyczne, sportowe i filmowe. Niektórzy z nas nauczyli się gry w kamienie.<-- powrót